Hat “egészséges” étel, ami veszélyes az alakodra, mégis minden nap megeszed
Ezek az ételek és ételek csak egészségesnek tűnnek – de valójában még a gyorsétteremi kajáknál is óvatosabban kell fogyasztanunk őket.
Alacsony kalóriatartalmú ételek és kiegyensúlyozott fizikai aktivitás – úgy tűnik, nincs hatékonyabb módszer a nem kívánt kilók leadására. Ennek ellenére a fogyás legegészségesebb módja sem létezik buktatók nélkül. Most olyan termékek egész sorát gyűjtöttem össze a szakemberek segítségével, amelyek bár hasznosnak tűnnek és jó hírük van, mégsem segítenek megbirkózni a túlsúllyal.
Gyümölcs turmixok
A friss, gyümölcsből készült italok önmagukban közel sem olyan károsak, mint nem megfelelő módon elkészítve. És ne tévesszenek meg olyan marketinges trükkök, mint a “könnyű nasi” vagy az “extra vitamin” – valójában ez az ínycsiklandó finomság többet árthat, mint használ. A helyzet az, hogy a gyümölcsök sok cukrot tartalmaznak, és tekintettel arra a tényre, hogy egynél több gyümölcsöt használnak egy kis pohárhoz, kiábrándító következtetésekre juthatunk. Ehhez hozzáadják a turmix egyéb összetevőit, például a szirupokban és a joghurtokban található cukrot, és kapunk egy édes turmixot, amit kerülni kell a diéták során. Persze azért nem szabad teljesen lemondanunk a turmixokról sem – egyszerűen cseréljük a gyümölcsöket zöldségekre, és ne édesítsük túl az amúgyis édes italt.

Avokádó
Az egészséges életmód szimbóluma, az avokádó korántsem olyan egészséges, mint amilyennek hisszük. Ami azt is jelenti, hogy óvatosan kell eszegetnünk. Ésszerű mennyiségben ez a finomság valóban jótékony hatással van testünkre, miközben zsírégetést is végez. A hiba az avokádóban található telítetlen zsírokban rejlik, amelyek csak kis mennyiségben lehetnek hasznosak, ezek tartalmazzák a legtöbb kalóriát, körülbelül 77% -ot. A normális mennyiség maximum egy avokádó fele naponta.

Joghurtok
Mindig megtalálhatjuk a diétás termékek osztályán, és részben a polcon való helye is indokolt -a joghurt sok fehérjét tartalmaz, ami természetesen hozzájárul a fogyáshoz. A veszély azonban azon gyártók szándékában rejlik, akik növelni akarják a termék eltarthatóságát, valamint ízletesebbé tenni cukor hozzáadásával. Az utóbbi, mint tudjuk, szörnyű ellensége a jó alaknak és az egészségünknek is. Lehetséges azonban az elkerülése, csak figyelmesen olvassuk el a címkéket, és részesítsük előnyben a rövid eltarthatóságú, mezőgazdasági vagy vegán termékeket.

Állati eredetű tej
A tej sok hasznos vitamint tartalmaz, és pozitív hatással van a csontok és az ízületek egészségére. De vajon érdemes-e benne hagynunk az étrendünkben, ha fogyni akarunk? Egyrészt igen: ez a termék képes normalizálni az anyagcsere folyamatát. Másrészt mindig emlékeznünk kell arra, hogy a tej egy zsírraktár, így minden pohárral sokkal több kalóriát fogunk fogyasztani, mint amennyit szeretnénk. Az ideális lehetőség a sovány tej, amelyet most a legtöbb táplálkozási szakember ajánl.

Cheddar sajt
Mint minden kemény sajt, ésszerű mennyiségben a Cheddar is egészséges. A benne található vitaminok hozzájárulnak a szép bőr, haj és köröm egészségéhez. Ha azonban fogyni akarunk, mindig emlékezzünk a kalóriatartalmára. A táplálkozási szakemberek szerint ez a sajt sokkal több kalóriát rejt, mint amennyit a testünk igényel. A Cheddar mindenesetre az asztalon maradhat, de csak finomságként, és jobb, ha a “sajtigényt” feta sajttal elégítjük ki.

Növényi hamburgerek
A zöldségburger kompromisszum a vággyal, hogy vigyázzunk az egészségünkre ugyanakkor kényeztetjük is magunkat egy gyorsétteremben. Ez a finomság azonban félrevezetheti az egészséges életmód lelkes híveit is. Sok ilyen étel még mindig tartalmaz olvasztott sajtot, és rántott termékeket is. Röviden: rántott bunda és sajt nélkül válasszunk növényi hamburgert – vagyis teljesen vegán, ne vegetáriánus változatot rendeljünk.

Ha érdekelnek hasonló hírek, ezeket a bejegyzéseket neked ajánljuk, illetve megtalálsz minket a Facebookon is!