Naturablog

Meg akarod változtatni az étrended? 6 tipp, ami tényleg segít

Szerző: virag Közzétéve:

Segítek abban, hogyan lehetséges lépésről lépésre egészségesebbé tenni az étkezési szokásaidat, valamint hogyan lehet tartósan kitartani az étrended változásai mellett.

Kevesebb csokoládé, nincs több gyorskaja, helyette sok friss gyümölcs és zöldség fogyasztása- ismerős a célkitűzés? Gyakran döntünk úgy, hogy ideje megváltoztatni az étrendünket, végre egészségesebbé válunk. Bár ez nagyon dicséretes, ezt a szándékunkat csak nagyon ritkán valósítjuk meg, legalábbis tartósan… Sok kifogásunk van ellene, köztük a munkahelyi stressz, a szerelmi bánat, a családi kötelezettségek vagy az üres hűtő. Az édességek és a kész termékek nemcsak a lelkünket vigasztalják, hanem kényelmes alternatívát is jelentenek a számunkra. Egészen addig, míg el nem kezdődik az a bizonyos lelkiismeret furdalás, és kezdődik elölről az egész körforgás. De ebből elég!

Az étrend megváltoztatásának a legjobb ideje a MOST

Benne vagy? Kezdjük el! És már kezdődik is az elakadás, hogy pontosan hol kell kezdeni? Egyáltalán mi az, ami valóban “egészséges”? Vegán, alacsony szénhidráttartalmú étrend vagy paleo diéta? Sajnos nincs olyan táplálkozási forma, ami mindenkinek megfelel, hiszen minden szervezet másképpen működik, és más igényekkel rendelkezik. Még a tudomány sem ért egyet ezekben a kérdésekben, és folyamatosan új eredményekkel áll elő. Ez azonban nem szabad hogy megakadályozzon minket abban, hogy megpróbáljunk egészségesebben táplálkozni. Természetesen tudom, hogy az étrend megváltoztatását könnyebb mondani, mint megtenni. A régi étkezési szokások egyik napról a másikra történő elhagyása, és mindennek hátat fordítani, amit szeretünk – beleértve a napi csokoládé adagunkat is – a legtöbb esetben kudarcra van ítélve. Függetlenül attól, hogy csak egészségesebben szeretnénk enni, le akarunk fogyni, vagy izmokat óhajtunk építeni, nincs olyan diéta, amelyhez nem ragaszkodhatnánk. A legjobb megoldás, ha nem változtatunk mindenen egyszerre, csak lépésről lépésre. Az étrend megváltoztatásához mindenekelőtt egy dologra van szükségünk: időre. Úgyhogy a szakemberek segítségével elhoztam 6 tippet, amelyek segítenek egy helyes táplálkozási rendszer kialakításában, és egy egészségesebb élet lehetőségével kecsegtetnek.

Forrás:Pinterest

Igyál több vizet

Ezt a tippet azonnal megvalósíthatod: igyál eleget, azaz napi 2-3 litert! Nem, nem gyümölcslé vagy kóla formájában, hanem egyszerű szénsavmentes vízként. A testednek semmi másra nincs szüksége, a víz ráadásul 0 kalóriát biztosít. 

Egyél igazi ételeket

Ints búcsút a reggeli péksüteményeknek és a fehér kenyérből készült pirítósnak. Az olyan összetevőkből álló késztermékek, amelyek hosszú összetevők listájával rendelkeznek, jobban emlékeztetnek a vegyi építő készletre, mint az ételre, és nem kerülhetnek a bevásárlókosaradba. A tested meg fogja hálálni, mert végre nem részesül a mesterséges aromákban vagy a tartósítószerekben. Ehelyett fogyassz tiszta ételeket, és amennyire csak lehetséges, egyél természetes, feldolgozatlan ételeket. Például rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, diót, valamint halat és húst.

Főzz magadra

És lehetőleg ne csak egy étkezéshez elegendő ételt főzz magadnak, hanem akár 2-3 adagot is. Egyszerűen főzz egy nagy edényt curry-t, tésztát, rizst vagy quinoát hússal és zöldséggel, majd másnap vidd el a munkába. Elsőre stresszesnek hangzik, de ne feledd: Ebédidőben mindig egészséges ételt viszel be a szervezetedbe, és nem függsz attól, hogy mit kínál a menza vagy a közelben lévő éttermek. Bónusz, hogy amikor éhesen térsz haza este, a hűtőben egy kész étel vár rád, amelyet csak fel kell melegítened – ráadásul egészséges is. Ha nincs sok időd, ebben sem hagyunk magadra, oldalunkon számtalan egészséges, mindenmentes étel receptjét megtalálhatod.

Fehérjében gazdag reggeli

A Nutellával vagy lekvárral való gyors pirítós mindig beválik, még akkor is, ha kevés az időnk. De egy édes reggeli sok üres kalóriát biztosít a testünknek, a vércukorszintünk gyorsan megnő a búza és a cukros finomságok miatt. Egy órával később azonban valószínűleg már éhesek leszünk, és a kedélyállapotunk sem lesz túl jó… Helyette együnk avokádót tojással, hummuszt zellerszárral és rozskenyérrel, vagy egy cukormentes zabkását chia maggal és sok gyümölccsel, maggal.

Egyél kevesebb cukrot

Lehet, hogy ez azonnal nem valósítható meg, de a tény, hogy a cukor nemcsak függővé tesz hosszú távon, hanem kövérré és beteggé is. Testünk számára a cukros ételek csak üres kalóriákat biztosítanak, hozzáadott érték nélkül. Szépen lassan csökkentsük a cukorbevitelünket, napról napra együnk belőle kevesebbet, később pedig cseréljük őket természetes édesítőkre, például mézre.

Fogyassz több zöldséget

Miután felhagytál a cukorral, egyél kevesebb gabonát, főleg ha fogyni kívánsz, hiszen a búzaszemek – akár teljes kiőrlésűek, akár nem – nagyrészt szénhidrátokból, azaz cukor komponensekből állnak. A szénhidrátok az elsőszámú energiaforrások a szervezetben, ezért fontosak, ám ha folyamatosan túl sokat eszünk belőlük, az kórossá válik a testünk számára. Ennek az az oka, hogy a felesleges szénhidrátokat amelyeket közvetlenül nem használunk felóaz energiatermeléshez, zsírokká alakítjuk át, és “rossz időkre” eltároljuk őket. Emellett a vércukorszintünk gyorsan emelkedik és csökken tőlük. A zöldségekkel ellentétben a gabonafélék tízszer több kalóriát tartalmaznak, ezért inkább cseréljük őket zöldségekre, különösen ha köretekről van szó- írja a WomensHealth.

Forrás:Pinterest

Ha érdekelnek hasonló hírek, ezeket a bejegyzéseket neked ajánljuk, illetve megtalálsz minket a Facebookon is!